Caută anunț

Locuri de Muncă - Oferte - Medicină - București

Anunțul: #70135

Receptionist Clinica Medicala

Clinica Medima își mărește echipa de recepționiști.
Programul este de 8h/zi, de luni până vineri, cu sâmbete ocazionale, plătite suplimentar.
Salariul atractiv, cu posibilitatea reală de creștere după perioada de formare, pe care o vei petrece alături de colegi cu experiență și deschidere în a-ți împărtăși cunoștințele necesare desfășurării activității.
Contractul este pe perioadă nedeterminată.

Valori:

asumarea răspunderii, cultivarea calității și soluțiilor;
comunicare deschisă și încurajarea dezvoltării unei relații de încredere între colegi;
susținerea și implicarea în atingerea obiectivelor de echipă;

Cerințe:

Excelente abilități de comunicare;
Orientare către oameni și către identificarea soluțiilor potrivite;
Atenție la detalii și la nevoile pacienților;
Persoană sociabilă și empatică;
Minim studii medii finalizate (Diploma de BAC este obligatorie);
*Sunt acceptați și candidați la început de carieră.

Responsabilități:

Acționează ca primul punct de contact, întâmpinând și îndrumând pacienții;
Răspunde și direcționează apelurile telefonice;
Furnizează informațiile solicitate de către pacienți și înregistrează datele acestora în sistemul informatic;
Verifică întocmirea corectă a formularelor de consimțământ, necesare pentru pentru realizarea investigațiilor imagistice;
Încasează contravaloarea serviciilor medicale si completează documentele justificative pentru activitatea de recepție;
Solicită feedback pacienților.
Te așteptăm la Medima!