Caută anunț

Locuri de Muncă - Oferte - Medicină - București

Anunțul: #68495

Clinicile Medicale Hipocrat angajeaza BIOLOG

Cerinte:
• Studii superioare de specialitate absolvite;
• Precizie, timp de reactie, orientare catre rezolvarea problemelor;

Descrierea jobului
• Realizeaza mentenantele (zilnice, periodice, etc) echipamentelor, echipamentelor de analiza asa cum se precizeaza in manualele tehnice si de operare a acestora;
• Verifica starea de functionare a echipamentelor inainte de inceperea lucrului;
• Respecta procedurile specifice, instructiunile de lucru in vigoare si datele precizate in documentatia insotitoare in procesul analitic:
• Ruleaza controlul intern si verifica rezultatele obtinute;
• Pregateste corespunzator probele biologice inainte de analiza, conform procedurilor specifice in vigoare;
• Lucreaza probele biologice ale pacientilor corespunzatoare calitativ si cantitativ si verifica rezultatele obtinute;
• Prelucreaza probele biologice in ordinea stabilita aplicand procedura specifica, respectand termenul stabilit pentru eliberarea rezultatelor;
• Detecteaza erorile posibile atat la nivelul echipamentelor care ar putea influenta calitatea rezultatelor cat si la nivelul reactivilor, materialelor de control si calibrare;
• Valideaza la nivel tehnic rezultatele analizelor lucrate;
• Respecta cerintele standardului de acreditare, cerintele RENAR, ghidurile cerute de acreditare.

Beneficii:
Desfasurarea activitatilor medicale în cadrul clinicii - Integrare intr-o echipa medicala cu un inalt grad de pregatire profesionala.

Mentiuni: Va invitam sa ne contactati la numarul de telefon 0735400322 si email resurseumane@hipocrat.ro.