Caută anunț

Locuri de Muncă - Oferte - Medicină - București

Anunțul: #67404

medic cu competente limitate / generalist

Candidatul Ideal
* Esti medic rezident sau proaspat absolvent al facultatii de Medicina
* Esti medic Medicina Generala / Medic specialist Medicina de Familie / Medicina de Medicina Muncii
* Detii Certificat de membru de la Colegiul Medicilor si Asigurare Malpraxis valabile
* Ai excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, promptitudine, seriozitate si responsabilitate, implicare
Descrierea jobului
Efectuarea anamnezei, a examenului clinic general si al investigatiilor suplimentare corespunzator legislatiei de medicina muncii
Efectuarea examenelor medicale complementare, a explorarilor paraclinice necesare in functie de riscurile profesionale
Informarea pacientului in legatura cu afectiunea de care sufera, evolutie, prognostic
Completarea documentatiei de examinare a pacientului (dosar medical, trimiteri, retete)
Forme de colaborare: contract de prestari servicii sau contract individual de munca.
Centrul Medical situat in zona Stefan cel Mare la 3 minute de metrou statia Stefan cel Mare. Centrul medical are ca activitate principala servicii de medicina muncii, urmand a se extinde si pe alte specialitati medicale.

Mentiuni: Medic Medicina Generala / Medicina de Familie / Medicina Muncii