Caută anunț

Locuri de Muncă - Oferte - Stomatologie - Brașov

Anunțul: #67126

COORDONATOR MEDICAL

LIFE GROUP ANGAJEAZA COORDONATOR MEDICAL
Mail: recrutare@lifegroups.ro

✅Responsabilități:
1.    Recrutare:
o    Identificarea și atragerea medicilor stomatologi potențiali prin intermediul rețelei existente, site-urilor de carieră, evenimentelor de recrutare etc.
o    Evaluarea CV-urilor și a altor materiale de aplicare pentru a identifica candidații potriviți.
o    Intervievarea candidaților și evaluarea competențelor lor clinice și a aptitudinilor de comunicare.
o    Coordonarea procesului de selecție și facilitarea integrării noilor membri în echipă.
2.    Verificare a planurilor de tratament:
o    Supervizarea planurilor de tratament propuse de medicii stomatologi pentru a se asigura că sunt conforme cu standardele profesionale și cerințele pacienților.
o    Verificarea dosarelor pacienților pentru a se asigura că toate informațiile relevante sunt complete și precise.
o    Colaborarea cu echipa medicală pentru a clarifica sau ajusta planurile de tratament, după caz.
o    Asigurarea respectării standardelor de confidențialitate și etică în toate aspectele activității.