Caută anunț

Locuri de Muncă - Oferte - Medicină - București

Anunțul: #67055

Medic Diabetolog

Descriere post Medic Diabetolog
Suntem în căutarea unui Medic Diabetolog pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre.
Responsabilități:
Diagnosticarea și tratamentul pacienților cu diabet zaharat;
Monitorizarea evoluției pacienților și ajustarea terapiei în funcție de nevoile acestora;
Consilierea pacienților cu privire la regimul alimentar și stilul de viață sănătos;
Colaborarea cu echipa medicală pentru asigurarea unei îngrijiri integrate și personalizate.
Cerințe:
Absolvent al unei facultăți de Medicină cu specializare în Diabetologie;
Experiență anterioară în diagnosticarea și tratamentul pacienților cu diabet zaharat;
Abilități excelente de comunicare și empatie;
Certificare în domeniul diabetologiei reprezintă un avantaj.
Beneficii:
Oportunitatea de a lucra într-un mediu medical modern și bine echipat;
Posibilitatea de a participa la programe de formare și dezvoltare profesională continuă;
Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare;
Oportunitatea de a lucra alături de o echipă dedicată și profesionistă.
Dacă sunteți un Medic Diabetolog entuziast, dornic să contribuie la îmbunătățirea calității vieții pacienților cu diabet zaharat, vă invităm să aplicați la această poziție.