Caută anunț

Locuri de Muncă - Oferte - Stomatologie - București

Anunțul: #66366

Asistent Medical

Descriere
Candidatul ideal
Candidatul ideal:

-scoala postliceala finalizata:
-abilitati foarte bune de comunicare;
-abilitati de organizare,coordonare si atentie la detalii;
-abilitatea de a lucra in echipa;
-experienta in domeniu constituie un avantaj

Descrierea jobului
-pregatirea materialelor si a instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului stomatolog;
-dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice;
-dezinfectia dupa fiecare pacient a pieselor de mana;
-pregatirea injectiilor pentru anestezia locala;
-pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor;
-consemnarea in fisele pacientilor a manoperelor efectoate de medicul stomatolog;
-utiizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinetint.

Programul de lucru este de 8 ore de Luni pana Vineri.

Mentiuni: Cv-urile le puteti trimite pe adresa de email office@dentalaria.ro