Caută anunț

Locuri de Muncă - Oferte - Medicină - București

Anunțul: #62036

Asistent medical ATI

Cerințe:

Studii de specialitate (Scoala Postliceala Sanitara);

Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;

Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara (in anestezie);

Cunoasterea substantelor anestezicelor folosite (administrare, concentratie, dilutiii, efecte);

Cunoasterea aparaturii medicale specifice (aparatura de anestezie, injectomate, etc)

Abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului,

Responsabilitati:

pregătirea medicației pentru efectuarea anesteziei;
implicarea în consultul preanestezic;
pregătirea pacientului conform indicațiilor medicului;
pregătirea aparatului de anestezie și a perfuziilor;
monitorizarea stării pacientului (tensiune arterială, puls, saturatia de oxigen).

Mentiuni:
Beneficii:

Contract individual de munca pe durata nedeterminta;
Salariu atractiv;
Tichete masa;